کارگاه فرزندپروری


تربیت فرزند تا قبل از دوره بلوغ (۱۲ یا ۱۳ سالگی) می‌تواند موثر باشد اما بعد از آن به شدت کاهش می‌یابد. پدر و مادرهایی که با مشاهده‌ی بحران های رفتاری شدید در نوجوانشان تازه به فکر اصلاح و تربیت فرزندشان می‌افتند کمتر نتیجه می‌گیرند.
جایگاه همسر همیشه در اولویت است. اشتباه است که فرزند در اولویت کار قرار گیرد!
هر کودکی با خلق و خوی خاص خودش متولد می‌شود. به هیچ عنوان کودک را نباید مقایسه کرد و بر اساس ویژگی‌های منحصر به فردش باید با او رفتار کرد.
ما در درجه اول پدر و مادر هستیم. یعنی منبع محبت. اگر این محبت به طور صحیح ایجاد شود بقیه مسائل خیلی راحت‌تر جلو می‌روند. اما زمانی که محبت درستی شکل نگیرد و پیوند عاطفی ضعیفی برقرار شود به تناسب بچه با ارزش‌های پدر و مادرش خیلی فرق می‌کند و درصد همکاریش پایین می‌آید.
بخش دوم شخصیت بخشی است. باید آزادی، عزت نفس و اعتماد بنفس وجود داشته باشد.
اعتمادبنفس یعنی کودک خودش را باور کند. عزت نفس یعنی کودک احساس ارزشمندی، آزادی هم توام با مسئولیت پذیری باید باشد.
بچه‌ها تا سن ۶ سالگی خودمحور هستند. یعنی دوست دارند هر چه خواستند برایشان فراهم شود اما به این معنی نیست که پدر و مادر دستشان بسته باشد.

کلینیک آرامی کارگاه های مختلفی برای والدین در گروه بندی سنی مختلف (زیر 3 سال، 3 تا 6 سال، 6 سال به بالا) ، کلاس‌ها شامل ۴ جلسه ۷۵ دقیقه‌ای که به منظور جلوگیری از مقاومت و لجبازی کودکان، نحوه درست گرفتن کودک از شیر، نحوه آموزش توالت رفتن، تربیت جنسی، می باشد؛ از اهداف دیگر این کارگاه‌ها تقویت یادگیری خلاق، آشنایی با رنگ و تقویت تعامل مثبت مادر و کودک می‌باشد، برای شرکت در این کارگاه با مرکز آرامی تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را راهنمایی نمایند.

نیاز به مشاوره دارید؟

تلفنی از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۸ شب

آنلاین ۲۴ ساعت شبانه‌روز ۷ روز هفته