کارگاه تحلیل رفتار متقابل


تحلیل رفتار متقابل (Transactional Analysis) متدی است که طی آن می‌توان سه وضعیت ”کودک – والد – بالغ” را شناخت و در مواردی چون ارتباطات عاطفی، مذاکرات، رفتار سازمانی و… از آنها بخوبی استفاده کرد.
اگر بتوانید کودک خود ر ابشناسید و آنرا تقویت کنید، تبدیل به یک انسان شاد و با طراوت خواهید شد که از تمام داشته‌های خود لذت می‌برد و در لحظه حال زندگی می‌کند. شاید افرادی را دیده باشید که علیرغم ثروت و موقعیت اجتماعی نمی‌توانند از زندگی لذت ببرند و در ارتباطات توانایی ابراز احساسات را ندارند. چنین افرادی دارای کودک آزرده و غیرفعال هستند که باید در چنین دوره‌ها و کارگاه‌هایی به احیای آن بپردازند.

اگر بتوانید والد خود را بشناسید، می توانید خشم و عصبانیت خود را کنترل کنید. همچنین می‌توانید بعنوان فردی حامی در کنار مردم باشید تا در مجاورت شما احساس خوبی به آنها دست دهد. والد حامی مثبت یکی از بهترین نقش هایی است که می‌توان در ارتباط با دیگران ایفا کرد اما اغلب انسان‌ها رفتار والد مخرب دارند که باعث تنش در روابط می‌شود.
اگر بتوانید بالغ خود را بشناسید، افرادی که در جمع کوچک شمرده می‌شوند در واقع دارای بخش بالغ غیرفعال هستند و مدام در حال امتیاز دادن به دیگران هستند. در این دوره به بالغ شخصیتی افراد پرداخته می‌شود و می‌توانید این قسمت را رشد دهید. بالغ قسمتی از وجود ما است که متناسب با هر زمان و مکانی رفتاری از خود نشان می‌دهد و بسیار سنجیده عمل می‌کند.

همه ما انسانها به رفتارهایی می پردازیم که دلیل آنرا نمیدانیم. در دوره های تحلیل رفتار متقابل فرد به خودشناسی و ادراکی از خود می‌رسد که شاید در ابتدا پذیرش آن برایش سخت باشد اما با سرنخ‌هایی که از گذشته خود بدست می‌آورد، می‌تواند به نتایج خوبی دست یابد. بطور مثال فردی که نمی‌تواند وزن کم کند یا فردی که در پیدا کردن همسر مناسب دچار مشکل می‌شود، با استفاده از تکنیک‌های تحلیل رفتار می‌تواند به پس زمینه ذهنی خود رجوع کند و علت این وقایع را بیابد.

سرفصل‌های کارگاه به شرح زیر می‌باشد:
- موفق‌های بدحال چه کسانی هستند؟ چرا حال خوبی نداریم؟
- چطور از تله ها و مین های عاطفی رهایی یابیم؟
- تغییر سبک زندگی
- چگونه گفتگوهای ذهنی را کنترل کنیم؟
- چطور از کودک درون مراقبت کنیم و بالغ شخصیت را رشد دهیم؟
نحوه برخورد با انتقاد و هدایت افراد بدقلق
شناخت بازی های ذهنی و نوازش در ارتباطات

برای شرکت در این کارگاه با کلینیک روانشناسی و روانکاوی آرامی تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

نیاز به مشاوره دارید؟

تلفنی از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۸ شب

آنلاین ۲۴ ساعت شبانه‌روز ۷ روز هفته